Forum o 9Dragons

Całokształt o 9Dragons


#1 27-08-2011 22:41:10

 Adek

Administrator

35507617
Zarejestrowany: 31-05-2008
Posty: 8
Lvl: EC4
Klan: Shaolin
Profesja: Deva Monk
Broń: Gloves +3+2
Serwer: Play9D

FAQ - czyli kompletne podstawy...

Witam. Po długiej przerwie postanowiłem ożywić forum. A że należy zacząć od podstaw, to zrobiłem krótki poradnik dla newbie

1. Co to za gra? Dlaczego warto zagrać?
- 9Dragons (w skrócie: 9D) - jest to darmowy MMORPG (z Item Mallem, gdzie możemy kupić przedmioty za rzeczywistą walutę), w którym stajemy się jednym z wojowników chińskich. Zdobywamy poziomy (w skrócie: lvl); z każdym następnym stajemy się coraz potężniejsi.

2. O co chodzi z tym całym Cheng?
- Co 12 lvli (zwanych też wg autorów: Cheng, np. Cheng 7 of Losing Self) dostajemy awans na następny Stopień Wtajemniczenia Cheng. Przed każdym Stopniem mamy Medytację, która polega na klikaniu odpowiednimi przyciskami myszy kółka (białe - lewy przycisk; czarne - prawy; niebieskie - oba przyciski naraz).

3. Gdzie mogę pobrać grę?
- TUTAJ możemy pobrać grę ze strony dystrybutora - GamersFirst (w skrócie: G1). Jednak możemy to zrobić do 15 września, gdyż gra przechodzi we władanie GameCampus (w skrócie: GC).

4. Dlaczego G1 nie będzie dalej zajmowało się 9D?
- To jest kolejna zmiana. Wcześniej zajmował się grą Acclaim. Dlaczego? "Gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze"...

5. Dobrze, zrobiłem konto (link tutaj), zainstalowałem klienta z grą (pkt. 3). Co dalej?
- Logujemy się za pomocą utworzonego wcześniej konta, i tworzymy postać. Podczas logowania mamy wybór serwerów: 2 amerykańskie (Yin PK i Nirvana), a także europejski, z masą Polaków (Phoenix, często zwany Bardo, gdyż tak nazywał się wcześniej). Postać tworzymy za pomocą przycisku Create Character - widoczny po zalogowaniu. Wpisujemy imię naszej postaci, wybieramy płeć, wygląd.

6. Ok, postać stworzona, zaczynamy grę. Wcisnąłem Start, przeniosło mnie do jakiegoś dziwnego miasteczka...
- Cóż, tak oto wyglądają mapki w 9Dragons, gdyż mamy dynastię Ming. Zapewne "to dziwne miasteczko" to Bamboo Village, mapka startowa. Na niej poznajemy podstawy, dowiadujemy się także o historii wioski, i dostajemy zadania (questy).

7. Czemu jest 6 klanów?
- Każdy klan ma swoją historię. Wspólnie (tzn. nie do końca wspólnie, bo niektóre przeciw sobie, ale to za chwilę) walczyły podczas wojny 9 Smoków. Wśród bohaterów dobrych (Imperial' White Clans) były to klany League Of Beggars (żebracy, używają kijów i rąk), Wu Tang (często nazywani przez Polaków smerfami bądź psami; używają mieczy i rąk), a także Shaolin (klan tylko dla mężczyzn; używają czegoś w rodzaju buław, no i rąk). Z drugiej strony (Infernal; Black Clans) stało Sacred Flower (klan damski, używają sztyletów i jakichś kółek [wheels], na które innej nazwy nie mogę znaleźć - proszę o pomoc ^^), Brotherhood Of Thieves (bractwo złodziei, używający włóczni i toporów) i Heavenly Demon (używający szabli i rąk). W każdym z klanów znajdował się główny bohater, o którym krążą legendy (napotkacie je w fabule).

8. Skoro jest 6 klanów, to powinno być 6 Smoków. Dlaczego jest więc ich 9 w nazwie?
- Tutaj pojawiają się sprzeczności, każdy dopatruje czegoś innego. Najbardziej oczywistą opcją są klany zaawansowane, jeszcze nie wdrożone w żadnej wersji 9Dragons.

9. Dobrze, co dalej?
- Wiele będą nam wyjaśniały wszędobylskie questy (na początku jest ich nadmiar, a potem... kompletny brak. Zawsze ich nie ma, kiedy są potrzebne...) - dzięki nim możemy zdobyć lvle.

10. Jak zaatakować?
- Fakt, tyle się rozpisałem, a nic o tym nie wspomnialem. To jest dość intuicyjne, przynajmniej dla mnie. Klikamy dwukrotnie na moba, a postać sama zacznie atakować potworka można też kliknąć raz i nacisnąć A. Efekt ten sam. Przedmioty podnosimy za pomocą spacji.

11. Dobra, dobra - ale jak się poruszać?!
- Klikamy myszką tam, gdzie chcemy się skierować. W późniejszym okresie opanujemy technikę Lightfoot, która pozwala na błyskawiczne przemieszczanie się. Żeby użyć tej techniki, należy przeciągnąć ją z okienka SKILLS (skrót S) na pasek na dole (quickslot), nacisnąć dany przycisk (np. 1, jeśli ustawiliśmy w okienku o takim numerze ikonkę lightfoota), a następnie przytrzymać Alt.

12. Co oznaczają te wszystkie skróty?! LF, med, steps, HD, shao...
Zacznijmy od klanów:
- LoB - League of Beggars
- WT - Wu Tang
- Shao - Shaolin
- SF - Sacred Flower
- BoT - Brotherhood of Thieves
- HD - Heavenly Demon

Techniki:
- med - medytacja. Pozwala na odnowienie HP (czerwony pasek życia) i VE (vital energy, dzięki niej możemy wykonywać techniki; niebieski pasek). Warto wpsomnieć, że jeszcze bez niebieskiego paska zdołamy się obejść, jednak bez czerwonego - umieramy. Dodatkowo medytacja podnosi nasz atak.
- steps - technika, która podwyższa nasze statystyki - uniki, obronę - zaawansowane nas także przyspieszają
- LF - lightfoot. Pamiętajcie o trzymaniu Alt'a!

Poziomy:
- LS - Losing Self (1-12)
- GC - Gathering Chi (13-24)
- OC - Opening Chi (25-36)
- RC - Revolving Chakra (37-48)
- RL - Raising Light (49-60)
- FD - Five Dragons (61-72)
- SM - Sun And Moon (73-84)
- GB - Golden Blossoms (85-96)
- EC - Elemental Crown (97-108)

Pełną listę poziomów macie tutaj)

13. O, mam już 25 lvl. Dostaję jakieś dziwne, złote questy.
- Te "dziwne questy" wprowadzają Cię w życie klanu. Dzięki nim dostajemy podstawowe techniki klanowe, wybieramy rolę: warrior (wojownik walczący specyficzną bronią swojego klanu: miecz, szabla, buława, pałka, włócznia, "kółka"), healer (strategist; "wspomagacz" w grupie, doskonały lekarz i buffer, używa drugiej broni klanowej, czyli rąk, sztyletów bądź toporka), nuker (chi kung artist; coś w rodzaju maga, ataki dystansowe, shieldy i inne takie; w KAŻDYM klanie używa bransolet - bracers. Jako jedyne mają bonus do CK dmg, czyli obrażeń chi kung). Jest także hybryda, czsyli połączenie healera z nukerem (słabsze buffy niż healer, jednak mocniejsze ataki dystansowe, dlatego można prowadzić tą postać w wielu kierunkach).

Nazwy ról zależą od klanu, np. w Wu Tang są to odpowiednio Blue Dragon, Red Phoenix, Black Tortoise, White Tiger. W Shaolinie spotkamy mnichów, czyli Monk: Luohan, Diamond, Exorcist, Deva Monk. Wszystkie nazwy zobaczymy w pomocy załączonej do gry - wystarczy nacisnąć F1.

14. Czy gra jest po polsku?
- Najczęściej zadawane pytanie chyba w całej historii 9d mam niestety złą wiadomość - nie ma takiego. Głęboko w plikach znajdziecie jednak spolszczenie, lecz niedopracowywane od 3 bądź 4 lat, które nawet wtedy nie było skończone. Gome...

15. Co zrobić, jeśli będę miał jeszcze jakieś pytania?
- Napisz posta pod tym tematem - będę co jakiś czas poprawiał ten temat, gdyż dużo rzeczy może się jeszcze zmienić.


9Dragons GamesCampus US
-TaiChi_John - Wu Tang Senior Red Phoenix - FC7 - Yellow Dragon Sword Of Collapse

Play9D
Shuji - Shaolin Deva Monk - EC4 - Killer of Mei Shan-He

Offline

 

#2 27-12-2011 21:15:57

 Adek

Administrator

35507617
Zarejestrowany: 31-05-2008
Posty: 8
Lvl: EC4
Klan: Shaolin
Profesja: Deva Monk
Broń: Gloves +3+2
Serwer: Play9D

Re: FAQ - czyli kompletne podstawy...

Dantalion napisał:

Siemka
Jestem nowy i za dużo nie ogarniam i mam pytanie czy jak się wybrało już klan to można go zmienić?

Niestety, wtedy trzeba stworzyć nową postać.


9Dragons GamesCampus US
-TaiChi_John - Wu Tang Senior Red Phoenix - FC7 - Yellow Dragon Sword Of Collapse

Play9D
Shuji - Shaolin Deva Monk - EC4 - Killer of Mei Shan-He

Offline

 
By Sinn & John_Aber & OskarP & Dragoshin

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plmaterace janpol zaproszenia-slubne-tanie.eu malowanie dachów warszawa